Naar de inhoud
Vergelijkingssite voor installateurs van zonnepanelen, warmtepompen, isolatie en airco in Rotterdam
Home/Zonnepanelen/Rotterdam/Per wijk

ZONNEPANELEN · ROTTERDAM PER WIJK

Zonnepanelen in Rotterdam per wijk

Zonnepanelen in Rotterdam per wijk laten grote verschillen zien: gemiddeld heeft 10,6% van de woningen zonnestroom, van 0% in de Stadsdriehoek tot 70% in Zestienhoven. Hieronder zie je per gebied hoe dat komt, op basis van cijfers van het CBS, en lees je voor een aantal wijken ons advies.

Zonnepanelen in Rotterdam per wijk: kaart met het aandeel woningen met zonnestroom per buurt Vergroot de kaart
324.597woningen in Rotterdam
10,6%heeft zonnestroom
34%is een koopwoning
25%is een eengezinswoning

Wat de kaart laat zien

70%

De koplopers liggen aan de rand

Zestienhoven (70%), het Witte Dorp (61%), 's-Gravenland (42%) en Nesselande (38%) hebben de meeste zonnestroom. Het zijn buurten met vooral eengezinswoningen.

0%

In de oude stad bijna niets

In de Stadsdriehoek heeft 0% zonnestroom, in Blijdorp 2% en in heel Rotterdam-Noord minder dan 3%. Bijna alles is daar een appartement, en Blijdorp en Bergpolder zijn een beschermd stadsgezicht.

Eigen dak

Wie zelf beslist, legt eerder panelen

Hoe meer koopwoningen en eengezinswoningen in een buurt, hoe vaker er zonnestroom is. In Rotterdam is 34% een koopwoning en 25% een eengezinswoning. Bij een appartement beslist de VvE of de verhuurder.

Advies per gebied. Voor elk gebied hebben we een eigen pagina met kosten, subsidie, installateurs en wat er bij jou in de buurt speelt. Kies je regio:

Noord en West

Centrum en Oost

Rotterdam-Zuid

Haven en kust

Buurgemeenten

Per situatie

Alle gebieden in één overzicht

Rotterdam telt vijftien gebieden. In de tabel staan ze van veel naar weinig zonnestroom. Klik op een gebied voor de uitleg en de cijfers per buurt.

GebiedWoningenMet zonnestroomKoopwoningEengezinswoning
Rozenburg5.85640%55%66%
Hoek van Holland5.88629%43%73%
Overschie9.07027%50%43%
Pernis2.28824%73%84%
Hoogvliet16.46220%46%60%
Prins Alexander46.66019%44%41%
Hillegersberg-Schiebroek21.15117%54%40%
IJsselmonde29.05610%37%37%
Charlois34.5488%28%18%
Feijenoord37.3916%21%24%
Kralingen-Crooswijk28.5395%25%8%
Delfshaven36.1393%27%5%
Rotterdam-Noord27.7233%33%4%
Rotterdam Centrum22.8192%27%1%
Nieuw Mathenesse8650%0%0%
Heel Rotterdam324.59710,6%34%25%
Met zonnestroom
Woningen met een of meer zonnestroominstallaties, dus met zonnepanelen.
Koopwoning
Een woning die van de bewoner zelf is.
Eengezinswoning
Een woning die een heel pand vormt, zoals een rijtjeshuis of vrijstaand huis. De rest is een appartement.
Gem. WOZ
De gemiddelde WOZ-waarde van de woningen in een buurt, op 1 januari 2023.

Bron: CBS, Wijken en Buurten 2024. Per gebied tonen we de buurten met minstens 100 woningen. Een gebied is een wijk volgens het CBS.

Rozenburg

Woningen
5.856
Zonnestroom
40%
Koop
55%

Rozenburg heeft met 40% het hoogste aandeel zonnestroom van alle gebieden in Rotterdam. Twee derde is een eengezinswoning en 55% een koopwoning.

Zonnepanelen in Rozenburg →

Hoek van Holland

Woningen
5.886
Zonnestroom
29%
Koop
43%

Hoek van Holland is meer dorp dan stad: 73% eengezinswoning en 29% zonnestroom, bijna drie keer het Rotterdamse gemiddelde. Het Dorp en Strand en Duin zitten allebei op 29%.

Aan de kust waait het harder dan in de stad, maar er is ook meer zon. Wat dat betekent voor je dak, lees je bij Zonnepanelen in Hoek van Holland.

Zonnepanelen in Hoek van Holland →

Cijfers per buurt (2 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Dorp3.95841%64%29%€335.000
Strand en Duin1.92847%93%29%onbekend

Overschie

Woningen
9.070
Zonnestroom
27%
Koop
50%

Overschie heeft met 26% ruim twee keer zoveel zonnestroom als gemiddeld. Dat komt vooral door Zestienhoven: 70%, het hoogste aandeel van alle Rotterdamse buurten, met 88% eengezinswoningen en 80% koop.

In Overschie zelf en in Kleinpolder heeft 19% zonnestroom. In Overschie is bijna twee derde een koopwoning, in Kleinpolder 29%.

Zonnepanelen in Overschie →

Cijfers per buurt (5 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Kleinpolder4.02729%21%19%€300.000
Overschie3.34964%45%19%€358.000
Zestienhoven1.35580%88%70%€753.000
Landzicht19828%100%3%€206.000
Schieveen14186%99%42%€632.000

Pernis

Woningen
2.288
Zonnestroom
24%
Koop
73%

Pernis is een dorp tussen de havens: 84% eengezinswoning en 73% koop. Bijna een kwart van de woningen heeft zonnestroom, ruim twee keer het Rotterdamse gemiddelde.

Zonnepanelen in Pernis →

Hoogvliet

Woningen
16.462
Zonnestroom
20%
Koop
46%

Hoogvliet heeft veel eengezinswoningen (60%) en bijna twee keer zoveel zonnestroom als gemiddeld in Rotterdam: 20%. Hoogvliet Noord en Zuid liggen dicht bij elkaar.

In Hoogvliet Noord is 56% van de woningen een koopwoning, in Zuid 41%. Met een eigen dak beslis je zelf; dat scheelt een hoop overleg. Meer lees je bij Zonnepanelen in Hoogvliet.

Zonnepanelen in Hoogvliet →

Cijfers per buurt (2 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Hoogvliet Zuid10.84541%57%20%€288.000
Hoogvliet Noord5.61756%65%19%€291.000

Prins Alexander

Woningen
46.660
Zonnestroom
19%
Koop
44%

Prins Alexander is het grootste gebied, met bijna 47.000 woningen. Het aandeel zonnestroom is 19%, en de buurten met veel eengezinswoningen en koop scoren hoog: 's-Gravenland 42% en Nesselande 38%.

Ommoord, de grootste buurt, zit op 16%. In Het Lage Land en Oosterflank, met meer appartementen, is het 8 tot 9%. Advies per buurt lees je bij Zonnepanelen in Prins Alexander.

Zonnepanelen in Prins Alexander →

Cijfers per buurt (8 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Ommoord13.26639%36%16%€322.000
Zevenkamp7.30344%51%17%€293.000
Het Lage Land6.03538%19%9%€291.000
Oosterflank5.59533%27%8%€278.000
Prinsenland5.34936%33%16%€359.000
Nesselande4.78775%69%38%€579.000
's-Gravenland3.58857%65%42%€562.000
Kralingseveer73772%86%22%€317.000

Hillegersberg-Schiebroek

Woningen
21.151
Zonnestroom
17%
Koop
54%

Hillegersberg-Schiebroek heeft ruim de helft koopwoningen en 17% zonnestroom, ruim boven het Rotterdamse gemiddelde. De meeste panelen liggen in Terbregge (32%) en het Molenlaankwartier (29%), waar vooral eengezinswoningen met een eigen dak staan.

Schiebroek, de grootste buurt, zit op 14%. Per buurt de cijfers en waar je op let, zoals schaduw van bomen, lees je bij Zonnepanelen in Hillegersberg.

Zonnepanelen in Hillegersberg →

Cijfers per buurt (5 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Schiebroek8.27439%33%14%€370.000
Hillegersberg Noord4.12949%29%13%€555.000
Hillegersberg Zuid3.91166%25%13%€440.000
Molenlaankwartier3.52971%68%29%€725.000
Terbregge1.30875%88%32%€547.000

IJsselmonde

Woningen
29.056
Zonnestroom
10%
Koop
37%

IJsselmonde zit met 10% zonnestroom precies op het Rotterdamse gemiddelde. Oud IJsselmonde, met 69% koopwoningen, haalt 18%, de Beverwaard 15%.

In Lombardijen en Groot IJsselmonde staan meer flats, en daar is het 7 en 9%. In een flat beslist de VvE of de verhuurder over het dak. Meer lees je bij Zonnepanelen in IJsselmonde.

Zonnepanelen in IJsselmonde →

Cijfers per buurt (4 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Groot IJsselmonde14.28334%34%9%€256.000
Lombardijen7.16029%27%7%€248.000
Beverwaard4.90141%54%15%€248.000
Oud IJsselmonde2.71269%48%18%€352.000
ONS ADVIES

Ons advies voor Rotterdam: PhaseLux

Welke wijk het ook is, voor de meeste daken in Rotterdam raden we PhaseLux aan.

  • Veel stroom van weinig dak. Met een rendement tot 23,04 procent haal je meer uit een klein stadsdak.
  • Zwart paneel. Rustig op het dak, ook in een beschermd stadsgezicht.
  • 35 jaar garantie. De langste garantie in onze vergelijking.

Telt voor jou vooral de laagste prijs? Dan zijn er goedkopere merken. Die staan ook in onze vergelijking.

PhaseLux85/100
35 jaargarantie
23,04%rendement
0,28%degradatie/jaar

Hoogste totaalscore in onze vergelijking van tien merken.

Vraag gratis offerte aan

Charlois

Woningen
34.548
Zonnestroom
8%
Koop
28%

Charlois heeft vooral huurwoningen en appartementen: 28% is een koopwoning en 18% een eengezinswoning. Met 8% zonnestroom zit het gebied iets onder het Rotterdamse gemiddelde.

De uitschieters liggen aan de rand. In Charlois Zuidrand (87% eengezinswoning) heeft 40% zonnestroom, in Zuiderpark 30% en op Heijplaat 28%. Heijplaat is sinds 2018 een beschermd stadsgezicht. In Carnisse en de Tarwewijk, met bijna alleen appartementen, is het 3%.

Zonnepanelen in Charlois →

Cijfers per buurt (10 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Zuidwijk7.09421%24%10%€244.000
Oud Charlois6.94532%11%5%€229.000
Carnisse6.16730%4%3%€190.000
Tarwewijk5.86823%9%3%€207.000
Pendrecht5.59031%29%14%€253.000
Heijplaat86640%73%28%€304.000
Zuidplein76230%0%0%€256.000
Wielewaal7399%66%19%€211.000
Zuiderpark35349%33%30%€321.000
Charlois Zuidrand16477%87%40%€611.000

Feijenoord

Woningen
37.391
Zonnestroom
6%
Koop
21%

Feijenoord heeft relatief weinig koopwoningen: 21%. Vreewijk springt eruit. Het is een tuindorp met 63% eengezinswoningen, maar met 4% zonnestroom: maar 14% is er een koopwoning, en Tuindorp Vreewijk is sinds 2012 een beschermd stadsgezicht.

Op de Kop van Zuid, Katendrecht en het Noordereiland wonen de meeste mensen in een appartement. Het Noordereiland is sinds 2008 beschermd. Lees wat daar mag bij Zonnepanelen in een beschermd stadsgezicht in Rotterdam.

Zonnepanelen in Feijenoord →

Cijfers per buurt (9 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Vreewijk7.81414%63%4%€262.000
Bloemhof6.30917%34%8%€222.000
Hillesluis5.16823%9%5%€228.000
Kop van Zuid - Entrepot3.93031%10%9%€384.000
Afrikaanderwijk3.50715%10%4%€286.000
Katendrecht3.48532%10%7%€448.000
Feijenoord3.34713%5%9%€268.000
Noordereiland1.96932%2%3%€384.000
Kop van Zuid1.86229%0%0%€499.000

Kralingen-Crooswijk

Woningen
28.539
Zonnestroom
5%
Koop
25%

Kralingen-Crooswijk is een gebied van uitersten. Kralingen Oost, rond de Kralingse Plas, heeft een gemiddelde WOZ-waarde van €674.000 en 16% zonnestroom. In Rubroek en Oud Crooswijk, bijna alleen appartementen, is het 0 tot 1%.

Kralingen-Midden is sinds 2000 een beschermd stadsgezicht. Per deel van Kralingen het traject en ons advies lees je bij Zonnepanelen in Kralingen.

Zonnepanelen in Kralingen →

Cijfers per buurt (7 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Kralingen West8.13927%8%4%€372.000
Rubroek4.71017%0%0%€301.000
Oud Crooswijk4.1198%4%1%€294.000
Kralingen Oost3.88247%31%16%€674.000
Struisenburg3.15732%0%1%€330.000
De Esch2.68721%4%3%€322.000
Nieuw Crooswijk1.84518%12%15%€373.000

Delfshaven

Woningen
36.139
Zonnestroom
3%
Koop
27%

In Delfshaven heeft 3% van de woningen zonnestroom. Bijna alles is een appartement, en met historisch Delfshaven en de Heemraadssingel-Mathenesserlaan liggen hier twee beschermde stadsgezichten.

Het Witte Dorp laat zien dat het ook anders kan: 61% zonnestroom, in een buurt met vrijwel alleen eengezinswoningen. Daar is maar 23% een koopwoning: ook bij huurwoningen kan het dus, als de verhuurder meedoet. Woon je in een appartement? Lees Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.

Zonnepanelen in Delfshaven →

Cijfers per buurt (9 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Nieuwe Westen8.62926%4%2%€372.000
Middelland5.87632%6%4%€395.000
Spangen4.22027%5%5%€276.000
Oud Mathenesse3.81436%1%1%€207.000
Delfshaven3.77818%2%2%€276.000
Tussendijken3.54013%1%1%€258.000
Bospolder3.32621%11%4%€282.000
Schiemond2.72044%2%2%€363.000
Witte Dorp23623%96%61%€258.000

Rotterdam-Noord

Woningen
27.723
Zonnestroom
3%
Koop
33%

In Rotterdam-Noord heeft minder dan 3% van de woningen zonnestroom. 96% is een appartement, en Blijdorp en Bergpolder vormen samen een beschermd stadsgezicht.

Blijdorp heeft wel veel eigenaren: 56% is een koopwoning. Dat zijn veel VvE’s waarin eigenaren zelf over het dak beslissen. Hoe je dat aanpakt, lees je bij Zonnepanelen in Blijdorp.

Zonnepanelen in Rotterdam-Noord →

Cijfers per buurt (6 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Oude Noorden8.70421%6%4%€344.000
Blijdorp5.62056%1%2%€396.000
Bergpolder4.87133%0%1%€317.000
Liskwartier3.79139%7%4%€387.000
Provenierswijk2.60927%3%3%€360.000
Agniesebuurt2.12821%3%1%€332.000

Rotterdam Centrum

Woningen
22.819
Zonnestroom
2%
Koop
27%

In het centrum heeft ruim 2% van de woningen zonnestroom. 99% is een appartement, dus panelen gaan hier bijna altijd via de VvE of de verhuurder.

Het Scheepvaartkwartier is een beschermd stadsgezicht. Het Oude Westen valt op met 10%, net onder het gemiddelde van de stad. Lees hoe het met een gedeeld dak werkt bij Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.

Zonnepanelen in Rotterdam Centrum →

Cijfers per buurt (6 buurten)
BuurtWoningenKoopwoningEengezinswoningMet zonnestroomGem. WOZ
Stadsdriehoek11.13130%0%0%€418.000
Oude Westen4.74320%3%10%€351.000
Cool3.81716%1%1%€372.000
Nieuwe Werk1.77742%2%1%€623.000
Dijkzigt74720%1%0%€426.000
Cs Kwartier60444%0%0%€413.000

Nieuw Mathenesse

Woningen
865
Zonnestroom
0%
Koop
0%

Nieuw Mathenesse is vooral bedrijventerrein. De woningen die er staan, zijn volgens het CBS allemaal appartementen en geen koopwoningen; zonnestroom heeft er nog geen enkele woning.

Veelgestelde vragen over zonnepanelen per wijk

Hoeveel woningen in Rotterdam hebben zonnepanelen?

+

Volgens het CBS heeft 10,6% van de Rotterdamse woningen zonnestroom. Per buurt loopt dat uiteen van 0% in de Stadsdriehoek tot 70% in Zestienhoven.

In welke wijken liggen de meeste zonnepanelen?

+

In buurten met vooral eengezinswoningen aan de rand van de stad: Zestienhoven (70%), het Witte Dorp (61%), 's-Gravenland (42%) en Nesselande (38%).

Waarom liggen er in het centrum zo weinig zonnepanelen?

+

Bijna alle woningen zijn er appartementen, dus de VvE of de verhuurder beslist over het dak. In een beschermd stadsgezicht gelden bovendien strengere regels. Hoe je het als VvE aanpakt, lees je bij Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.

Geldt de subsidie in elke Rotterdamse wijk?

+

Ja, in alle deelgebieden van de gemeente Rotterdam, ook in Hoek van Holland, Rozenburg, Pernis en Hoogvliet. Schiedam en Vlaardingen zijn eigen gemeenten en vallen erbuiten. Alle eisen staan bij Subsidie voor zonnepanelen in Rotterdam.

Zonnepanelen op jouw dak in Rotterdam?

Vraag gratis een offerte aan. Een installateur uit de regio Rotterdam kijkt naar jouw dak en rekent de opbrengst door.

Vraag gratis offerte aan