De koplopers liggen aan de rand
Zestienhoven (70%), het Witte Dorp (61%), 's-Gravenland (42%) en Nesselande (38%) hebben de meeste zonnestroom. Het zijn buurten met vooral eengezinswoningen.
ZONNEPANELEN · ROTTERDAM PER WIJK
Zonnepanelen in Rotterdam per wijk laten grote verschillen zien: gemiddeld heeft 10,6% van de woningen zonnestroom, van 0% in de Stadsdriehoek tot 70% in Zestienhoven. Hieronder zie je per gebied hoe dat komt, op basis van cijfers van het CBS, en lees je voor een aantal wijken ons advies.
Zestienhoven (70%), het Witte Dorp (61%), 's-Gravenland (42%) en Nesselande (38%) hebben de meeste zonnestroom. Het zijn buurten met vooral eengezinswoningen.
In de Stadsdriehoek heeft 0% zonnestroom, in Blijdorp 2% en in heel Rotterdam-Noord minder dan 3%. Bijna alles is daar een appartement, en Blijdorp en Bergpolder zijn een beschermd stadsgezicht.
Hoe meer koopwoningen en eengezinswoningen in een buurt, hoe vaker er zonnestroom is. In Rotterdam is 34% een koopwoning en 25% een eengezinswoning. Bij een appartement beslist de VvE of de verhuurder.
Advies per gebied. Voor elk gebied hebben we een eigen pagina met kosten, subsidie, installateurs en wat er bij jou in de buurt speelt. Kies je regio:
Rotterdam telt vijftien gebieden. In de tabel staan ze van veel naar weinig zonnestroom. Klik op een gebied voor de uitleg en de cijfers per buurt.
| Gebied | Woningen | Met zonnestroom | Koopwoning | Eengezinswoning |
|---|---|---|---|---|
| Rozenburg | 5.856 | 40% | 55% | 66% |
| Hoek van Holland | 5.886 | 29% | 43% | 73% |
| Overschie | 9.070 | 27% | 50% | 43% |
| Pernis | 2.288 | 24% | 73% | 84% |
| Hoogvliet | 16.462 | 20% | 46% | 60% |
| Prins Alexander | 46.660 | 19% | 44% | 41% |
| Hillegersberg-Schiebroek | 21.151 | 17% | 54% | 40% |
| IJsselmonde | 29.056 | 10% | 37% | 37% |
| Charlois | 34.548 | 8% | 28% | 18% |
| Feijenoord | 37.391 | 6% | 21% | 24% |
| Kralingen-Crooswijk | 28.539 | 5% | 25% | 8% |
| Delfshaven | 36.139 | 3% | 27% | 5% |
| Rotterdam-Noord | 27.723 | 3% | 33% | 4% |
| Rotterdam Centrum | 22.819 | 2% | 27% | 1% |
| Nieuw Mathenesse | 865 | 0% | 0% | 0% |
| Heel Rotterdam | 324.597 | 10,6% | 34% | 25% |
Bron: CBS, Wijken en Buurten 2024. Per gebied tonen we de buurten met minstens 100 woningen. Een gebied is een wijk volgens het CBS.
Rozenburg heeft met 40% het hoogste aandeel zonnestroom van alle gebieden in Rotterdam. Twee derde is een eengezinswoning en 55% een koopwoning.
Hoek van Holland is meer dorp dan stad: 73% eengezinswoning en 29% zonnestroom, bijna drie keer het Rotterdamse gemiddelde. Het Dorp en Strand en Duin zitten allebei op 29%.
Aan de kust waait het harder dan in de stad, maar er is ook meer zon. Wat dat betekent voor je dak, lees je bij Zonnepanelen in Hoek van Holland.
Zonnepanelen in Hoek van Holland →
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Dorp | 3.958 | 41% | 64% | 29% | €335.000 |
| Strand en Duin | 1.928 | 47% | 93% | 29% | onbekend |
Overschie heeft met 26% ruim twee keer zoveel zonnestroom als gemiddeld. Dat komt vooral door Zestienhoven: 70%, het hoogste aandeel van alle Rotterdamse buurten, met 88% eengezinswoningen en 80% koop.
In Overschie zelf en in Kleinpolder heeft 19% zonnestroom. In Overschie is bijna twee derde een koopwoning, in Kleinpolder 29%.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Kleinpolder | 4.027 | 29% | 21% | 19% | €300.000 |
| Overschie | 3.349 | 64% | 45% | 19% | €358.000 |
| Zestienhoven | 1.355 | 80% | 88% | 70% | €753.000 |
| Landzicht | 198 | 28% | 100% | 3% | €206.000 |
| Schieveen | 141 | 86% | 99% | 42% | €632.000 |
Pernis is een dorp tussen de havens: 84% eengezinswoning en 73% koop. Bijna een kwart van de woningen heeft zonnestroom, ruim twee keer het Rotterdamse gemiddelde.
Hoogvliet heeft veel eengezinswoningen (60%) en bijna twee keer zoveel zonnestroom als gemiddeld in Rotterdam: 20%. Hoogvliet Noord en Zuid liggen dicht bij elkaar.
In Hoogvliet Noord is 56% van de woningen een koopwoning, in Zuid 41%. Met een eigen dak beslis je zelf; dat scheelt een hoop overleg. Meer lees je bij Zonnepanelen in Hoogvliet.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Hoogvliet Zuid | 10.845 | 41% | 57% | 20% | €288.000 |
| Hoogvliet Noord | 5.617 | 56% | 65% | 19% | €291.000 |
Prins Alexander is het grootste gebied, met bijna 47.000 woningen. Het aandeel zonnestroom is 19%, en de buurten met veel eengezinswoningen en koop scoren hoog: 's-Gravenland 42% en Nesselande 38%.
Ommoord, de grootste buurt, zit op 16%. In Het Lage Land en Oosterflank, met meer appartementen, is het 8 tot 9%. Advies per buurt lees je bij Zonnepanelen in Prins Alexander.
Zonnepanelen in Prins Alexander →
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Ommoord | 13.266 | 39% | 36% | 16% | €322.000 |
| Zevenkamp | 7.303 | 44% | 51% | 17% | €293.000 |
| Het Lage Land | 6.035 | 38% | 19% | 9% | €291.000 |
| Oosterflank | 5.595 | 33% | 27% | 8% | €278.000 |
| Prinsenland | 5.349 | 36% | 33% | 16% | €359.000 |
| Nesselande | 4.787 | 75% | 69% | 38% | €579.000 |
| 's-Gravenland | 3.588 | 57% | 65% | 42% | €562.000 |
| Kralingseveer | 737 | 72% | 86% | 22% | €317.000 |
Hillegersberg-Schiebroek heeft ruim de helft koopwoningen en 17% zonnestroom, ruim boven het Rotterdamse gemiddelde. De meeste panelen liggen in Terbregge (32%) en het Molenlaankwartier (29%), waar vooral eengezinswoningen met een eigen dak staan.
Schiebroek, de grootste buurt, zit op 14%. Per buurt de cijfers en waar je op let, zoals schaduw van bomen, lees je bij Zonnepanelen in Hillegersberg.
Zonnepanelen in Hillegersberg →
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Schiebroek | 8.274 | 39% | 33% | 14% | €370.000 |
| Hillegersberg Noord | 4.129 | 49% | 29% | 13% | €555.000 |
| Hillegersberg Zuid | 3.911 | 66% | 25% | 13% | €440.000 |
| Molenlaankwartier | 3.529 | 71% | 68% | 29% | €725.000 |
| Terbregge | 1.308 | 75% | 88% | 32% | €547.000 |
IJsselmonde zit met 10% zonnestroom precies op het Rotterdamse gemiddelde. Oud IJsselmonde, met 69% koopwoningen, haalt 18%, de Beverwaard 15%.
In Lombardijen en Groot IJsselmonde staan meer flats, en daar is het 7 en 9%. In een flat beslist de VvE of de verhuurder over het dak. Meer lees je bij Zonnepanelen in IJsselmonde.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Groot IJsselmonde | 14.283 | 34% | 34% | 9% | €256.000 |
| Lombardijen | 7.160 | 29% | 27% | 7% | €248.000 |
| Beverwaard | 4.901 | 41% | 54% | 15% | €248.000 |
| Oud IJsselmonde | 2.712 | 69% | 48% | 18% | €352.000 |
Welke wijk het ook is, voor de meeste daken in Rotterdam raden we PhaseLux aan.
Telt voor jou vooral de laagste prijs? Dan zijn er goedkopere merken. Die staan ook in onze vergelijking.
Hoogste totaalscore in onze vergelijking van tien merken.
Vraag gratis offerte aanCharlois heeft vooral huurwoningen en appartementen: 28% is een koopwoning en 18% een eengezinswoning. Met 8% zonnestroom zit het gebied iets onder het Rotterdamse gemiddelde.
De uitschieters liggen aan de rand. In Charlois Zuidrand (87% eengezinswoning) heeft 40% zonnestroom, in Zuiderpark 30% en op Heijplaat 28%. Heijplaat is sinds 2018 een beschermd stadsgezicht. In Carnisse en de Tarwewijk, met bijna alleen appartementen, is het 3%.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Zuidwijk | 7.094 | 21% | 24% | 10% | €244.000 |
| Oud Charlois | 6.945 | 32% | 11% | 5% | €229.000 |
| Carnisse | 6.167 | 30% | 4% | 3% | €190.000 |
| Tarwewijk | 5.868 | 23% | 9% | 3% | €207.000 |
| Pendrecht | 5.590 | 31% | 29% | 14% | €253.000 |
| Heijplaat | 866 | 40% | 73% | 28% | €304.000 |
| Zuidplein | 762 | 30% | 0% | 0% | €256.000 |
| Wielewaal | 739 | 9% | 66% | 19% | €211.000 |
| Zuiderpark | 353 | 49% | 33% | 30% | €321.000 |
| Charlois Zuidrand | 164 | 77% | 87% | 40% | €611.000 |
Feijenoord heeft relatief weinig koopwoningen: 21%. Vreewijk springt eruit. Het is een tuindorp met 63% eengezinswoningen, maar met 4% zonnestroom: maar 14% is er een koopwoning, en Tuindorp Vreewijk is sinds 2012 een beschermd stadsgezicht.
Op de Kop van Zuid, Katendrecht en het Noordereiland wonen de meeste mensen in een appartement. Het Noordereiland is sinds 2008 beschermd. Lees wat daar mag bij Zonnepanelen in een beschermd stadsgezicht in Rotterdam.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Vreewijk | 7.814 | 14% | 63% | 4% | €262.000 |
| Bloemhof | 6.309 | 17% | 34% | 8% | €222.000 |
| Hillesluis | 5.168 | 23% | 9% | 5% | €228.000 |
| Kop van Zuid - Entrepot | 3.930 | 31% | 10% | 9% | €384.000 |
| Afrikaanderwijk | 3.507 | 15% | 10% | 4% | €286.000 |
| Katendrecht | 3.485 | 32% | 10% | 7% | €448.000 |
| Feijenoord | 3.347 | 13% | 5% | 9% | €268.000 |
| Noordereiland | 1.969 | 32% | 2% | 3% | €384.000 |
| Kop van Zuid | 1.862 | 29% | 0% | 0% | €499.000 |
Kralingen-Crooswijk is een gebied van uitersten. Kralingen Oost, rond de Kralingse Plas, heeft een gemiddelde WOZ-waarde van €674.000 en 16% zonnestroom. In Rubroek en Oud Crooswijk, bijna alleen appartementen, is het 0 tot 1%.
Kralingen-Midden is sinds 2000 een beschermd stadsgezicht. Per deel van Kralingen het traject en ons advies lees je bij Zonnepanelen in Kralingen.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Kralingen West | 8.139 | 27% | 8% | 4% | €372.000 |
| Rubroek | 4.710 | 17% | 0% | 0% | €301.000 |
| Oud Crooswijk | 4.119 | 8% | 4% | 1% | €294.000 |
| Kralingen Oost | 3.882 | 47% | 31% | 16% | €674.000 |
| Struisenburg | 3.157 | 32% | 0% | 1% | €330.000 |
| De Esch | 2.687 | 21% | 4% | 3% | €322.000 |
| Nieuw Crooswijk | 1.845 | 18% | 12% | 15% | €373.000 |
In Delfshaven heeft 3% van de woningen zonnestroom. Bijna alles is een appartement, en met historisch Delfshaven en de Heemraadssingel-Mathenesserlaan liggen hier twee beschermde stadsgezichten.
Het Witte Dorp laat zien dat het ook anders kan: 61% zonnestroom, in een buurt met vrijwel alleen eengezinswoningen. Daar is maar 23% een koopwoning: ook bij huurwoningen kan het dus, als de verhuurder meedoet. Woon je in een appartement? Lees Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe Westen | 8.629 | 26% | 4% | 2% | €372.000 |
| Middelland | 5.876 | 32% | 6% | 4% | €395.000 |
| Spangen | 4.220 | 27% | 5% | 5% | €276.000 |
| Oud Mathenesse | 3.814 | 36% | 1% | 1% | €207.000 |
| Delfshaven | 3.778 | 18% | 2% | 2% | €276.000 |
| Tussendijken | 3.540 | 13% | 1% | 1% | €258.000 |
| Bospolder | 3.326 | 21% | 11% | 4% | €282.000 |
| Schiemond | 2.720 | 44% | 2% | 2% | €363.000 |
| Witte Dorp | 236 | 23% | 96% | 61% | €258.000 |
In Rotterdam-Noord heeft minder dan 3% van de woningen zonnestroom. 96% is een appartement, en Blijdorp en Bergpolder vormen samen een beschermd stadsgezicht.
Blijdorp heeft wel veel eigenaren: 56% is een koopwoning. Dat zijn veel VvE’s waarin eigenaren zelf over het dak beslissen. Hoe je dat aanpakt, lees je bij Zonnepanelen in Blijdorp.
Zonnepanelen in Rotterdam-Noord →
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Oude Noorden | 8.704 | 21% | 6% | 4% | €344.000 |
| Blijdorp | 5.620 | 56% | 1% | 2% | €396.000 |
| Bergpolder | 4.871 | 33% | 0% | 1% | €317.000 |
| Liskwartier | 3.791 | 39% | 7% | 4% | €387.000 |
| Provenierswijk | 2.609 | 27% | 3% | 3% | €360.000 |
| Agniesebuurt | 2.128 | 21% | 3% | 1% | €332.000 |
In het centrum heeft ruim 2% van de woningen zonnestroom. 99% is een appartement, dus panelen gaan hier bijna altijd via de VvE of de verhuurder.
Het Scheepvaartkwartier is een beschermd stadsgezicht. Het Oude Westen valt op met 10%, net onder het gemiddelde van de stad. Lees hoe het met een gedeeld dak werkt bij Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.
Zonnepanelen in Rotterdam Centrum →
| Buurt | Woningen | Koopwoning | Eengezinswoning | Met zonnestroom | Gem. WOZ |
|---|---|---|---|---|---|
| Stadsdriehoek | 11.131 | 30% | 0% | 0% | €418.000 |
| Oude Westen | 4.743 | 20% | 3% | 10% | €351.000 |
| Cool | 3.817 | 16% | 1% | 1% | €372.000 |
| Nieuwe Werk | 1.777 | 42% | 2% | 1% | €623.000 |
| Dijkzigt | 747 | 20% | 1% | 0% | €426.000 |
| Cs Kwartier | 604 | 44% | 0% | 0% | €413.000 |
Nieuw Mathenesse is vooral bedrijventerrein. De woningen die er staan, zijn volgens het CBS allemaal appartementen en geen koopwoningen; zonnestroom heeft er nog geen enkele woning.
Volgens het CBS heeft 10,6% van de Rotterdamse woningen zonnestroom. Per buurt loopt dat uiteen van 0% in de Stadsdriehoek tot 70% in Zestienhoven.
In buurten met vooral eengezinswoningen aan de rand van de stad: Zestienhoven (70%), het Witte Dorp (61%), 's-Gravenland (42%) en Nesselande (38%).
Bijna alle woningen zijn er appartementen, dus de VvE of de verhuurder beslist over het dak. In een beschermd stadsgezicht gelden bovendien strengere regels. Hoe je het als VvE aanpakt, lees je bij Zonnepanelen voor je VvE in Rotterdam.
Ja, in alle deelgebieden van de gemeente Rotterdam, ook in Hoek van Holland, Rozenburg, Pernis en Hoogvliet. Schiedam en Vlaardingen zijn eigen gemeenten en vallen erbuiten. Alle eisen staan bij Subsidie voor zonnepanelen in Rotterdam.
Vraag gratis een offerte aan. Een installateur uit de regio Rotterdam kijkt naar jouw dak en rekent de opbrengst door.